Jak działamy

Sekcja spotyka się (zazwyczaj) co dwa tygodnie w niedzielę: datę, miejsce i godzinę – tak samo jak temat prac i termin ich nadsyłania – podajemy na bieżąco, w menu po prawej stronie oraz na naszym fanpage’u.

Każde spotkanie składa się z dwóch części: pierwszej, w której omawiamy nadesłane wcześniej teksty i drugiej, w której ustalamy szczegóły kolejnego spotkania i wymieniamy się bardziej ogólnymi przemyśleniami, pomysłami na przyszłość czy sugestiami, popijając przy tym piwo / herbatę / sok / kawę.

Zasady przesyłania prac:

Piszemy głównie w języku angielskim, ale akceptujemy prace w języku polskim. Teksty (niekoniecznie na zadany wcześniej temat), nadsyłamy anonimowo na naszą wspólną skrzynkę e-mailową, do której dostęp mają wyłącznie aktywni członkowie.

Jak? Logujemy się na skrzynkę, tworzymy nową wiadomość, załączamy plik z tekstem (bez nazwiska, rzecz jasna), w temat maila wpisujemy odpowiednie godło i wysyłamy do siebie czyli creativeuj@gmail.com

Godło? To forma kreatywnego podpisywania anonimowo nadsyłanych tekstów, która ułatwia nam ich identyfikowanie na spotkaniach. Jak to działa? Najlepiej wyjaśnić na przykładzie: jeśli w opisie zadania (do wglądu w sprawozdaniach ze spotkań lub menu po prawej) podano, że podpisujemy się ulubionym gatunkiem ropuchy, to w temat maila wpisujemy np. „ropucha paskówka”.
UWAGA! Pamiętajcie, że anonimowe godło wpisywane w temacie maila (a podawane przy każdym kolejnym deadlinie) przypisywane jest nie do konkretnego pisemenego zadania (bo te mogą być ruchome), ale do daty spotkania na którym będziemy je omawiać!

Ograniczeń w treści, formie i objętości nie ma żadnych, choć biorąc pod uwagę, że na przeczytanie tekstu mamy raptem kilka dni, wolelibyśmy, żeby nie przekraczały 20 stron.

Reklamy