Spotkanie 11 czerwca 2017

Najpierw dobra wiadomość czy zła? Ok., w takim razie zacznę od złej. Niestety to już ostatnie spotkanie w tym semestrze. Co z tą dobrą? Udało nam się spotkać w całkiem sporej grupie. O mały włos, a zabrakłoby krzeseł.
Omawialiśmy opowiadanie Raya Bradbury’ego „All Summer in a Day”, które  w pewnym sensie podsumowało nasze rozważania na temat apokalipsy i dystopii.
Na spotkanie zostały przesłane dwa teksty: współczesny dramat z drugim dnem (lub tylko jednym, w zależności od interpretacji) oraz opowiadanie (albo po prosru tekst) naśladujące montaż równoległy.
Spotkanie obfitowało w dygresje na temat samoświadomości (Czy możemy stwierdzić, że inni naprawdę istnieją? Czy ktoś nami steruje?), sztuki (Co to pojęcie oznacza? Czy sztuka aby na pewno istnieje?), ekspresji (Czy jesteśmy niejako skażeni antropocentryzmem? Dlaczego współcześni malarze nie podpisują się na obrazach?). Te i wiele innych pytań zostało zadanych, ale niekoniecznie doczekało się odpowiedzi. Wierzymy jednak, że warto jest mówić sobie „nie wiem”, stawiać pytania, wymieniać się opiniami i, tym samym, stanowić dla siebie nawzajem źródło natchnienia.

Mamy nadzieję, że do zobaczenia po owocnych wakacjach, z których przywieziecie barwną paletę inspiracji.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s